Ботев Враца и Берое играят при 2:0 в последен мач от

...

Ботев Враца задълбочи кризата в безличен Берое

Ботев Враца и Берое играят при 2:0 в финален мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион " Христо Ботев " се излъчва пряко в ефира на DIEMA SPORT. На Gong.bg също може да наблюдавате всичко най-интересно онлайн. Чавдар Ивайлов откри резултата в 17-ата минута, а в 44-ата минута Венцислав Христов удвои.

Срещата ще бъде изгледана онлайн от шефа на Съдийската комисия Виктор Кашай. Иначе двубоя започна равностойно. В началните секунди на мача Иван Караджов улови слаб удар на Венцислав Христов. Берое отговори с шут над вратата на Серкан Юсеин.

В 17-ата минута Ботев поведе. Чавдар Ивайлов преодоля Анисе и напредна през центъра. Футболистите на гостите оставиха доста свободно пространство на халфа, който с отличен удар в долния десен ъгъл матира вратаря за 1:0. Четири минути по-късно Ивайлов извърши директен свободен удар на към 20 метра от вратата, само че шутира над гредата.

В 38-ата минута Мартин Кавдански се пребори за топката след осъществяване на фал и насочи удар, който не затрудни Караджов. Малко по-късно Диего Фераресо опита да изненада противниковия пазач, само че топката мина около вратата.

В 44-ата минута Венцислав Христов удвои. Томас Фонтен сбърка в центъра, като не съумя да избие топката, а я подари на домакините. От това последва извеждащ пас на Мирослав Маринов за Христов, който надбяга Димитър Пиргов и с удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

В началните минути на втората част работа за Караджов и Костов нямаше. В 58-ата минута Симеон Мечев шутира от към 15 метра, само че топката профуча около вратата. В добавеното време на мача врачани вкараха трети гол, който обаче беше анулиран поради засада. Стефан Гаврилов получи отдясно, само че беше зад защитата, след което пусна пас за връхлитащия в наказателното поле Клери Сербер, а последният прати топката във вратата.

Ботев Враца - Берое 2:0

1:0 Чавдар Ивайлов (17)

2:0 Венцислав Христов (44)

Ботев Враца:  76 Красимир Костов 23 Браян Мендоса 3 Мартин Кавдански 4 Луиз Фелипе 8 Диего Фераресо 6 Антонио Георгиев 17 Чавдар Ивайлов 19 Браян Переа (68 - 23. Сантияго Монтоя)15 Мирослав Маринов (81 - Жан-Пиер да Силва) 9 Даниел Генов 91 Венцислав Христов (81 - Клери Сербер)

Треньор: Даниел Моралес

Берое:  1 Иван Караджов 3 Димитър Пиргов 5 Томас Фонтен (77 - 14. Стилиян Николов) 6 Руи Коимбра (77 - 44. Николай Николаев) 8 Серкан Юсеин 9 Луизиньо 11 Стив Траоре (46 - 7. Лукас Мартинс) 13 Анисе Абел (70 - 2. Димитър Стоянов) 16 Симеон Мечев 17 Спас Георгиев 77 Божидар Пенчев (46 - 18. Митко Митков)

Треньор: Николай Киров

Ж.к: Даниел Генов, Чавдар Ивайлов (Ботев Враца);   Томас Фонтен, Божидар Пенчев, Симеон Мечев (Берое)

Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: " Христо Ботев "